Математичне моделювання зусилля на робочому органі вібромолота з гідроімпульсним приводом
DOI:
https://doi.org/10.26884/gbdmm1891.0101Ключові слова:
Моделювання, вібромолот, зондування ґрунтів, гідроімпульсний привідАнотація
Застосування вібраційної технології вимагає поглибленого вивчення фізичних явищ, які виникають у різних коливальних системах з метою визначення оптимальних параметрів вібраційного обладнання для підвищення ефективності технологічних процесів. Розробка єдиної методики проектування вібромолотів з гідроімпульсним приводом викликає необхідність знаходження придатних для практичного застосування основних аналітичних залежностей для розрахунку силових впливів робочого органу машини на об'єкт обробки. У більшості праць на базі розроблених окремих математичних моделей було розглянуто аналітичний опис зусилля на робочому органі вібромолота, створюваного при періодичному зміні тиску рідини, в порожнині гідроциліндра головного приводу машини. Розроблено методику, яка дозволила із достатнім ступенем точності визначити ефективну залежність силового навантаження на робочий орган вібромолота, в залежності від режимів роботи гідроімпульсного привода. Метою роботи є математичне моделювання зусилля на робочому органі вібромолота для визначення залежності режиму вібраційного або віброударного навантаження в залежності від робочих параметрів гідроімпульсного привода. Запропоновано методику моделювання силового навантаження на робочий орган вібромолота методом лінеаризації функцій зміни тиску в гідросистемі. Коректність прийнятих припущень і апроксимацій, при складанні математичної моделі, оцінювалася шляхом зіставлення результатів аналітичного та експериментального досліджень динаміки вібромолота з конкретними величинами параметрів гідроімпульсного приводу та елементів конструкції. Розроблені загальні рекомендації по використанню кінцевих аналітичних залежностей при проектуванні вібромолотів з гідроімпульсним приводом для різних процесів вібраційного або ударно-вібраційного режимів роботи.Посилання
Iskovych–Lototskyi, R.D., Ivanchuk, Ya.V., Veselovskyi, Ya.P., 2014. Osnovy rezonansno–strukturnoi teorii vibroudarnoho rozvanta-zhennia transportnykh zasobiv. Nauka ta prohres transportu. Visnyk Dnipropetrovskoho natsionalnoho universytetu zaliznychnoho transportu im. akademika V. Lazariana, No. 5(53), 109–118. (doi: 10.15802/stp2014/ 30458).
Iskovych–Lototskyi, R.D., Ivanchuk, Ya.V., 2012. Vibratsiini ta vibroudarni prystroi dlia rozvantazhennia transportnykh zasobiv. Monograf. Vinnytsia, Ukraine, 156.
Iskovych–Lototskyi, R.D., Zelinska O.V., Ivanchuk, Ya.V., 2018. Tekhnolohiia modeliuvannia otsinky parametriv formoutvo-rennia zahotovok z poroshkovykh materialiv na vibropresovomu obladnanni z hidroimpulsnym pryvodom. Monohrafiia. Vinnytsia, Ukraine, 152.
Iskovych-Lototskyi, R.D., Ivanchuk, Ya.V., Veselovskyi, Ya.P., 2017. Modeliuvannia robochykh protsesiv hidroimpulsnoho pryvoda z odnokaskadnym klapanom pulsatorom. Vibratsii v tekhnitsi ta tekhnolohiiakh, Nr. 3(86), 10-19.
Sovetov V. Ya., Yakovlev S.A., 1985. Modelyrovanye system. Moscow, Vyshcha shkola Publ., 271.
Iskovych-Lototskyi, R.D., Ivanchuk, Ya.V., Ivashko Ye.I., 2018. Doslidzhennia parametriv protsesu formout-vorennia zahotovok z poroshkovykh materialiv na vibropresovomu obladnanni. Visnyk NTU «KhPI», Seriia: Novi rishennia v suchasnykh tekhnolohiiakh. Nr.9(1285), 31-37. (doi: 10.20998/2413-4295.2018.09.04).
Iskovych–Lototskyi, R.D., Ivanchuk, Ya.V., Veselovskyi, Ya.P., 2014. Osnovy rezonansno–strukturnoi teorii vibroudarnoho rozvantazhennia transportnykh zasobiv. Nauka ta prohres transportu. Visnyk Dnipropetrovskoho natsionalnoho univer-sytetu zaliznychnoho transportu im. akade-mika V. Lazariana. Nr.5(53), 109-118. (doi: 10.15802/stp2014/30458).
Iskovich-Lototskiy R.D., Povstenyuk V.I., Danilyuk O.M., Ivanchuk Ya.V., 2007. Ustanovka dlya utilizatsii othodov. Mezhdu-narodnyiy promyishlennyiy zhurnal Mir tehniki i tehnologiy. Nr.12(73), 36-37.
Deli, W., Wei, X., Xudong, G., Haiqing, P., 2016. Response analysis of nonlinear vibro-impact system coupled with viscoelastic force under colored noise excitations. International Journal of Non-Linear Mechanics, Nr.86, 55–65. (doi: 10.1016/j.ijnonlinmec.2016.08.001).
Jörg, C., Mont, K., Pornsak, S., 2010. Response analysis of nonlinear vibro-impact system coupled with viscoelastic force under colored noise excitations. Chemical Engineering Research and Design, Nr.88(1), 100-108. (doi: 10.1016/j.cherd.2009.07.001).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Ростислав Іскович-Лотоцький, Ярослав Іванчук, Євгеній Івашко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.