Теоретичні дослідження руху формоутворюючої поверхні віброустановки з просторовими коливаннями
DOI:
https://doi.org/10.26884/gbdmm1891.0303Ключові слова:
Вібраційна установка, ущільнення, просторові коливання, пластина, формоутворююча поверхня, метод кінцевих різницьАнотація
Плоскі залізобетонні вироби (плити, перек-риття, дорожні плити і т.п.) широко використовуються як в збірному, так і в каркасно-монолітному будівництві. Для їх виробницт-ва використовують вібраційні майданчики (установки) для ущільнення бетонної суміші. Однак, часто їх технічний стан та характери-стики не відповідають вимогам сучасного будівництва. Тому підвищення ефективності і зменшення енергоємності процесу ущільнення бетонних сумішей є актуальною зада-чею. Однак, створення вібраційних устано-вок для ущільнення бетонних сумішей на етапі проектування зазвичай здійснюється за розрахунковими методиками згідно загальним вимогам будівельних норм 70 років ХХ-го сторіччя. Ці методики не дають змоги коректно змоделювати динамічну поведінку конструкцій систем і елементів вібраційних установок, їх напруження і деформації в складних умовах роботи на високих часто-тах коливань робочого органа у відповідь на дію зовнішніх впливів і навантажень. Така обмеженість відомих методів розрахунку конструкцій вібраційних установок стримує можливості створення інструментів матема-тичного моделювання для здійснення дослі-джень при попередньому їх проектуванні. Основним напрямком роботи є пошук способів вирішення цієї задачі з використан-ням відповідної моделі, за допомогою якої можна буде змоделювати рух вібраційної установки для визначення оптимальних параметрів ущільнення бетонної суміші, зменшення енергоємності і металоємності конс-трукції установки. В роботі виконані теоретичні дослідження руху формоутворюючої поверхні установки з просторовими коливаннями для розрахунку переміщень і деформацій в її конструкції. Здійснено огляд та оцінку методів розрахун-ку вібраційної установки за теорією руху пластин методом кінцевих різниць. Виконано огляд рівнянь руху плоскої плити під дією синусоїдальних навантажень. Знайдені рівняння можуть бути використані для знаходження переміщень, деформацій у конструк-ції, виявленні точок зниженої ефективності вібрації і проектування більш ефективних і енергозберігаючих вібраційних установок для ущільнення бетонних сумішей.Посилання
Nazarenko, І.І., 2010. Prikladnі zadachі teorії vіbracіjnih system (2-е vidannja) [Ap-plied problems of the theory of vibration systems (2nd ed.)]. Kyiv, Slovo Publ., 440.
Klepikov S.N., 1967. Raschjot konstrukcij na uprugom osnovanii.[ Calculation of struc-tures on elastic foundation]. Кeiv, Budіvelnik Publ., 184.
Panovko Ja.G., 1976. Osnovy prikladnoj teorii kolebanij i udara. [Fundamentals of Applied Theory of Oscillations and Shock]. Leningrad, Mashynostroenie Publ., 320.
Timoshenko S.P., S. Vojnovskij-Kriger, 1966. Plastinki i obolochki. [Plates and shells]. Moscow, Nauka Publ., 636.
Behzad V. Farahani, Jose Berardo, Jorge Belinha, A.J.M. Ferreira, Paulo J. Tavares, Pedro Moreira, 2017. An Opti-mized RBF Analysis of an Isotropic Mindlin Plate in Bending. Procedia Structural Integri-ty, Vol.5, 584-591.
L. Zhou, Y. Xiang, 2010. Vibration analysis of plates by MLS-element method. AIP Con-ference Proceedings, Vol.1233, 225-230.
Yufeng Xing, Bo Liu, 2009. Characteristic equations and closed-form solutions for free vibrations of rectangular mindlin plates. Acta Mechanica Solida Sinica, Vol.22, No.2, 125-136.
Sh. Hosseini-Hashemi, H. Payandeh, K. Khorshidi, 2009. Vibration Analysis of Moderately Thick Rectangular Plates with In-ternal Line Support Using the Rayleigh-Ritz Approach. Scientia Iranica, Vol.16, No.1, 22-39.
Yuehua Chen, Guoyong Jin, Zhigang Liu, 2014. Flexural and in-plane vibration analy-sis of elastically restrained thin rectangular plate with cutout using Chebyshev–Lagrangian method. International Journal of Mechanical Sciences, Vol. 89, 264-278.
Nazarenko I.I., Halimon P.P., Dedov O.P., Diachenko O.S., 2017. Patent Ukraini na korisnu model Nr117955. Vіbracіjna ustanovka dlja formuvannja betonnih і zalіzobetonnih virobіv [Patent UA Nr117955. Vibration installation for the formation of concrete and reinforced con-crete products].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Іван Назаренко, Олександр Дьяченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.