Ковші одноківшевих екскаваторів з активними зубами
DOI:
https://doi.org/10.26884/gbdmm1891.0404Ключові слова:
Одноківшевий екскаватор, ківш, активні зуби, грунтАнотація
Для виконання земляних робіт в будівництві, а саме копання котлованів та траншей, часто застосовують одноківшевий екскаватор. Загальним недоліком одноківшевих екскаваторів при розробці мерзлих і твердих грунтів є необхідність мати додаткову машину для попереднього розпушування цих порід. В роботі розглянуті конструктивні схеми ковшів активної дії одноківшевих екскаваторів з ударними різальними частинами із закріпленими на них зубами, що встановлюються в нижній частині ковша і переміщуються по напрямним. Привід цих частин може здійснюватися ексцентриковими валами з гідромоторами або гідропульсаторами. Під їх дією та пружного буфера ударна різальна частина із закріпленими зубами здійснює зворотно-поступальний рух з частотою коливань 25…35 Гц і руйнує мерзлі або тверді породи. Гідравлічна рідина під тиском подається до гідромоторів або гідропульсаторів ковшів від гідравлічних насосів екскаватора. Наведені в роботі конструктивні схеми ковшів з ударними різальними частинами одноківшевих екскаваторів захищені патентами на корисні модель України. Застосування даних конструктивних схем дозволить розширити технологічні можливості одноківшевих екскаваторів щодо розробки мерзлих і твердих грунтів та знизити собівартість земляних робіт. Зниження собівартості робіт буде здійснюватися шляхом виключення з робочого циклу машин для попереднього розпушування твердих порід. В роботі представлено аналітичні залежності для розрахунку основних параметрів ковшів активної дії та продуктивності екскаваторів. Визначено параметри, залежні від властивостей грунту, що розробляється, і конструктивних характеристик ковшів, які впливають на продуктивність машин. Метою роботи є розширення технологічних можливостей одноківшевих екскаваторів для розробки мерзлих і твердих грунтів та зниження собівартості цих робіт шляхом їх виконання без притягнення додаткових машин для попереднього розпушування твердих порід.Посилання
Pelevin L.Ye., Volyanyuk V.O., Mishchuk D.O., 2016. Kivsh ekskavatora [Еxcavator bucket]. Patent UA No.111962, E02F 3/40 (in Ukrainian).
Mishchuk D.O., Volyanyuk V.O., Horbatyuk YE.V., 2017. Kivsh ekskavatora z hidravlichnym pulsatorom [Excavator bucket with hydraulic pulsator]. Patent UA Nr. 118162, E02F 3/40 (in Ukrainian).
Vetrov YU.A., Baladynskyy V.L., 1980. Mashyny dlya spetsyalnykh zemlyanykh rabot [Special earthmoving machinery]. Ucheb. Posobye Kyiv, Vischa skola, Publ., 192.
Haldyn N.S., Bedryna E.A., 2003. Kovshy aktyvnoho deystvyya na osnove hydroudarnykov dlya ékskavatorov [Buck-ets of active action on the basis of hammers for excavators]. Omsk, SYBADY Publ., 53.
Yvanov R.A., Fedulov A.N. 2005. Metodyka rascheta kovsha aktyvnoho deystvyya [Method for calculating active bucket]. Stroytelnye y dorozhnye mashyny., Nr.10, 28-31.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Володимир Волянюк, Дмитро Міщук, Євгеній Горбатюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.