Технологія виготовлення абразивних армованих кругів для різання кам’яних матеріалів
DOI:
https://doi.org/10.31493/gbdmm1892.0303Ключові слова:
абразивний армований круг, модифікатор, різання, гірські породи, вогнетривкі матеріалиАнотація
На сьогоднішній день ринок абразивних армованих кругівпредставлений широкою номенклатурою та великою кількістю виробників. Круги масово застосовуються при виконанні будівельно-монтажних робіт для різання металевої продукції. Різання високоабразивних вогнетривів та штучних і природніх гірських порід міцністю до 60 МПа на будівельному майданчику виконується переважно машинами з дисковим алмазним робочим органом. Отже, дослідження механізму роботи абразивного армованого круга при різанні кам’яних матеріалів в залежності від умов його роботи з обезпиленням водою є актуальним питанням. В ході досліджень встановлено, що абразивний армований круг в процесі різання без охолодження має термомеханічне зношування. Це підтверджується вирішенням диференційного рівняння та визначенням глибини проникнення температури в круг. Встановлено необхідність уведення в полімерну матрицю круга модифікаторів, які дозволять підвищити теплостійкість круга і, відповідно, зменшити його термомеханічне зношування. Підвищення робочої температури руйнування зв’язки круга дозволяє абразивним зернам довше утримуватися в матриці круга. Обезпилення водою дозволяє не тільки прибрати із робочої зони пил, а й додатково охолодити круг, що також збільшує його ресурс. Розроблена технологія виготовлення абразивних армованих кругів, де як модифікатор використовується водний розчин полівінілового спирту у кількості 13,7%. Подальші експериментальні дослідження виготовлених кругів при різанні високоабразивних вогнетривів та штучних і природних гірських порід міцністю до 60 МПа підтвердили правильність отриманих результатів досліджень. Ресурс круга зріс за рахунок покращення самозаточування. Зменшилася потужність привідного двигуна, що дозволило зменшити масу машини. Екологічні умови оператора поліпшилися за рахунок зменшення пилу.
Посилання
Abrashkevich Yu.D., Smirnov V.N., Pelevin L.E., Rashkovsky V.P., 2006. Mechanization of labor-intensive processes. Kyiv, KNUBA Publ., 180. (in Ukraine).
Abrashkevich Ju.D., Machishin H.N., Tishkovec V.P., 2015. Effect of reinforcement on the safety of the operation of abrasive wheels.Mining, construction, road and reclamation machines, Nr. 85.54-59. (in Ukraine).
Abrashkevich Ju.D., Pelevin L.E., Machishin H.N., 2016. Operation of abrasive reinforced wheels.Assembly and special works in construction.Monthly scientific, technical and production magazine, Nr. 4, 30-32. (in Russian).
Abrashkevich Yu.D., Pelevin L.E., Rashkovsky V.P., Solovey D.A., 2011. Kinematical and power parameters of machines with abrasive reinforced circles.Mining, construction, road and reclamation machines, Nr. 78.59-65. (in Ukraine).
http://ukrabraziv.com.ua/novosti/29-gostabrazivnykh-krugov
https://elmisto.com.ua/p500607344-otreznojdisk-metallu.html
Bondaletova L.I., Bondaletov V.G., 2013. Polymer composite materials (part 1): study guide. Publishing house of Tomsk Polytechnic University, 118. (in Russian).
Eshgi S., 1967. Thermal phenomena in the abrasive segment.Part 2.Proceedings of the American Society of Mechanical Engineers. Design and technology of machine building, No. 3, 7., 162. (inUSA).
Karslow K., Eger D., 1964. Thermal conductivity of solids. Moscow, Science, 487. (in Russian).
http://booksonchemistry.com/index.php?id1=3 &category=other&author=nikolskiybp&book=1966sprt1
Bogdanov V., 2018. Impact a circular cylinder with a flat on an elastic layer. Transfer of Innovative Technologies, Vol. 1(2), 68-74.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Юрій Абрашкевич, Григорій Мачишин, Тетяна Щербина, Олександр Марченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.