Аналіз конструкцій та концепції розвитку компактного екскаваційного обладнання
DOI:
https://doi.org/10.31493/gbdmm1892.0401Ключові слова:
екскаваційне обладнання, вал відбору потужності, мініекскаватор, причіпне обладнання, трактор загального призначенняАнотація
Збільшення земляних робіт незначних об’ємів, особливо в межах великих міст та передмістях, обумовлює зростання кількості фірм, які мають у своєму модельному ряду такий клас техніки як мініекскаватори. Цю компактну та маневрену техніку вже достатньо широко використовують різноманітні структури та служби для виконання допоміжних робіт з екскавації невеликих об'ємів ґрунту. Часто такі роботи виконуються причіпним (навісним) екскаваційним обладнанням, яке агрегатується з тракторами загального призначення. Для виконання таких робіт необхідну техніку можна придбати або взяти в оренду. Основними недоліками такого шляху є достатньо велика вартість нової техніки та вартість її оренди. Якщо частина землерийних робіт по відношенню до загальних робіт є незначна, то такий напрямок вирішення ситуації буде економічно недоцільним. У випадку використання навісного обладнання існує необхідність в переобладнанні базового трактора, що зумовлює втрату функціональних можливостей машини саме як трактора або необхідність періодичного проведення демонтажу и монтажу цього обладнання. При використанні причіпного обладнання базова машина не втрачає своєї функціональності і може у будь-який момент бути використана за своїм основним призначенням. При цьому для зменшення маси та підвищення маневреності причіпного обладнання його живлення здійснюється від базової машини через вал відбору потужності. Провівши аналіз представлених на ринку тракторів загального призначення, можна прорахувати робочі зусилля екскаваційного обладнання та визначити об'єм ковша, який найбільш оптимально відповідатиме застосовуванню його як універсального причіпного обладнання з можливістю агрегатування на більшу частину сучасних тракторів загального призначення.
Посилання
Lagovsky V.V., Payanok T.M., 2018. Modeling the dynamics of the construction industry in Ukraine. / electronic scientific professional edition «Global and national problems of the economy», № 23, с.710-716 (ISSN: 24133965), (in Ukrainian)/
Oficial site of the State statistics service of Ukraine. URL: http://www.ukrstat.gov.ua (in Ukrainian). 3. Mini Excavators Market by End-user Industry (Construction, Agriculture, and Others) - Global Opportunity Analysis and Industry Forecast, 2018-2025. URL: https://www.alliedmarketresearch.com/miniexcavators-market. 4. The most versatile series in the world of spider excavators. URL: http://www.euromach.com/eng/walkingexcavator-production.php. 5. Rent of construction equipment in Kyiv. URL: https://police-press.info/tehnika/20-arendaspectehniki.html (in Ukrainian). 6. Homemade diggers and backhoes. Digger plans and current manufacturers. URL: http://www.oilyhands.co.uk/Build_your_own_d igger.htm 7. Construktion and trailer machinery at the exhibition KyivBuild Ukraine 2017. URL: http://www.avtocentre.ua/ua/kommercheskie/so bytie-kommercheskie/ctroitelnaya-ipritsepnaya-tehnika-na-vystavke-kyivbuildukraine-2017-344958.html (in Ukrainian). 8. The most interesting models of agricultural machinery exhibition AGROEXPO-2018. URL: https://www.ukragroexpo.com/exhibition/news/ naitsikavishi-modeli-silhosptekhniky-vystavkyagroexpo2018-foto (in Ukrainian). 9. Kuprienko P., Lapowska S., Kuprienko N, 2017. Nanomodified natural aluminum silicates in technology treatment of industrial waste and the production of building materials. Underwater Technologies, Iss.05, 74-83. 10. Nadutyi V., Chelyschkina V., Kostyrya S., 2016. Analysis of the integrated dewatering of fine fractions of granite. Underwater Technologies, Iss.03, 41-46 (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Олександр Тетерятник, Олександр Костенюк, Анатолій Фомін
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.