Методика розрахунку параметрів скребкового робочого органу траншейного екскаватора на основі критичноглибинного блокованого різання ґрунтів
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm2020.96.0101Ключові слова:
траншейний екскаватор, робочий орган, параметри скребка, критична глибинаАнотація
В статті наведено методику розрахунку параметрів скребкового робочого органу траншейного екскаватора, що здійснює критичноглибинне різання: критичну глибину для його різців, число ліній різання, крок розстановки різців, висоту скребків, швидкість різання, робочу швидкість, довжину лемешів різців, необхідне зусилля різання ґрунту, потужності на привід робочого органу і пересування, потужності підбору базової машини. Вихідними даними для розрахунку є: ширина різців bбл, м і їх кут різання αр, град; максимальна глибина траншеї Н, м; ширина траншеї В, м; фізико-механічні характеристики ґрунтів (коефіцієнт зчеплення с, МПа; питома сила тяжіння γгр, МН/м3, кути внутрішнього φ0 і зовнішнього тертя φ, град). Розроблена методика дозволяє створити енергоефективні робочі органи та визначити їх критичноглибинні режими роботи, що дають можливість підвищити продуктивність і зменшити енергоємність багатоскребкових ланцюгових траншейних екскаваторів, які здійснюють блоковане різання ґрунтів.
Посилання
Alekseeva T. V., Bromberg А. А. et al. (1972). Road cars. Part 1. Machines for earthworks, Moscow, Mechanical Engineer-ing, 504.
Vetrov Yu. A. (1971). Cutting soils with earthmoving machines. Moscow, Mashinostroenie, 360.
Smirnov V. M., Golovan V. P., Volters O. Y. (2002). Research and increase the efficiency of the working bodies of chain trenchers. Construction Engineering, Nr. 12, 48-52.
Zelenin A. N., Balovnev V.I., Kerov I.P. (1975). Machines for earthworks, Moscow, Mashinostroenie, 424.
Kravets S. V. (1999). Soil protection and energy-saving machines (Fundamentals of theory, design and creation), Rivne, RDTU, 277.
Kravets S. V., Kovanko V. V., Lukyanchuk O. P. (2015). Scientific bases of creation of earthmoving machines and underground mobile devices. Monograph, Rivne, NUVGP, 322.
Musiyko V. D., Kravets S. V., Pukhtaevich O. I. (2018). Determination of rational modes of operation of the soil unloading intensifier from the working body of continuous earthmoving machines. Bulletin of the National Transport University. Nr. 1(40). 241–251.
Kravets S. V. (2008). Theory of destruction of working environments. Tutorial, Rivne, NUVGP, 124.
Kravets S. V., Skoblyuk M. P., Stinʹo O. V., Zorya R. V. (2018). Critically deep two-tier soil looseners. Monograph, Rivne, NUVGP, 322.
Khmara L. A., Kravets S. V., etc. (2014). Machines for earthworks: a textbook for general ed. Ph.D., Kharkiv, KhNADU, 548.
Musiyko V. D. (2008). Longitudinal digging excavators: textbook. way. Kyiv, NTU, Vi-pol. 240.
Musiyko V. D. (2016). Theory and creation of innovative earthmoving machines of con-tinuous action. Monograph. Kyiv, NTU, SPD Chalneska N.V., 208.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.