Кінцевий вимикач осі Z 3D-принтер
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm2020.96.0301Ключові слова:
екструдер, сопло, кінцевий вимикач, робочий стіл, 3D-принтерАнотація
З моменту появи першого 3D-принтера минуло небагато часу. Сьогодні вже існує безліч різноманітних принтерів. Вони відрізняються різними технологіями 3D-друку, а саме: стереолітографія (Stereolithography - SL), селективне лазерне спікання (Selective Laser Sintering), моделювання плавленням (Fused Deposition Modeling - FDM), пошарове формування об'ємних моделей з листового матеріалу (Laminated Object Manufacturing - LOM), струменева полімеризація (Polyjet and Ployjet Matrix).
За останні роки поширення технологій 3D-друку набуло, і на сьогодні продовжує, все більшого вжитку. Безумовно, в майбутньому нас очікує масштабне поширення адитивних методик, але практичне застосування 3D-друку доступно кожному вже сьогодні. Широкого розповсюдження і доступності набула технологія Fused Deposition Modeling [12, 13].
Автори у даній статті розглядають можливі варіанти модернізації кріплення кінцевого датчика Осі Z та автоматизації процесу калібрування нульового зазору сопла екструдера по відношенню до робочої поверхні принтера. Дане калібрування є надзвичайно важливою. Вона впливає на точність і на процес друку майбутньої моделі з пластику.
Протягом експлуатації 3D-принтера найчастіше доводиться виконувати обслуговування екструдера, що передбачає постійне калібрування нульового зазору сопла принтера. Оптимально вірно підібраний зазор сопла впливає на точність, дотримання геометрії моделі та друку в цілому. Також дозволяє позбутися відклеювання моделі від поверхні робочого столу і руйнуванні моделі в процесі друку.
Посилання
Tronxy X3 User Guide. Follow the link: https://cdn-global-hk.hobbyking.com/media/file/t/r/tronxy_x3a_operating_instruction.pdf.
Tronxy X3A Assembly Guide. By reference: https://cdn-global-hk.hobbyking.com/media/file/t/r/tronxy_x3a_assemble_guide_v.03.pdf.
Hercules Quick Start Guide. Follow the link: https://3dsystem.ru/upload/iblock/710/Rukovodstvo-Hercules_18-_-Versiya-dlya-pechati.pdf.
ZENIT 3D printer. Instructions Connection Setting Operation Maintenance PRODUCT PASSPORT. By reference: http://zenit3d.ru/wp-content/uploads/2019/12/pasport-instrukcziya-1-extruder.pdf.
Instructions for working with the PRUSA 3D printer (LITE, PRO, NEXTGEN). By refer-ence: http://prusa.com.ua/wp-content/uploads/ 2015/07/instruction_prusa.pdf.
Gorkov D. (2015). 3D printing from scratch. A detailed tutorial on teaching how to work on a 3D printer: https://mplast.by/biblioteka/kniga-3d-pechat-s-nulya-dmitriy-gorkov-2015-god.
Gorkov D. (2015). 3D printing studio from scratch. A step-by-step guide to starting your own business: https://mplast.by/biblioteka/ studiya-3d-pechati-s-nulya-dmitriy-gorkov-2015-god.
Dmitry Gorkov, Valentin Kholmogorov. 3D printing from scratch, 256.
Enrique Canessa, Carlo Fonda, Marco Zennaro. (2014). Affordable 3D printing: for science, education and sustainable de-velopment. 3D Printing Station, 194.
Horvath Joan. (2014). Mastering 3D Printing. Apress,. — 224 p.
Zlenko M. A., Nagaitsev M. V., Dovbysh V. M. (2015). Additive technolo-gies in mechanical engineering. Manual for engineers. Moscow, SSC RF FSUE "US", 220.
Valetov V. A. (2015). Additive technol-ogies (state and perspectives). Tutorial, SPb ITMO University, 63.
Shkuro, A. E., Kryvonogov P. S. (2017). Technologies and materials for 3D printing [Electronic resource]: textbook. manual, Yekaterinburg: Ural. state forest-tech. un. Title from the screen.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.