Аналітичний огляд розробок та вдосконалення робочого органу кабелеукладача при безтраншейному прокладанні кабелів
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm2020.96.0402Ключові слова:
землерийний робочий орган, кабель, кабелеукладач, ґрунт, безтраншейний спосіб, опір переміщенняАнотація
В статті проведено аналітичний огляд наукових розробок щодо вдосконалення процесу кабелеукладання загалом і конкретно робочого органу кабелеукладача при безтраншейному прокладанні кабелів у різних геологічних умовах.
Використовуючи патентну документацію проведено пошук і аналіз матеріалів з удосконалення робочого органу кабелеукладача та основних переваг безтраншейного прокладання кабелів.
Завданням безтраншейного прокладання є: прокладання мереж водопостачання, каналізації, газопроводу; прокладання кабелів електропостачання, телефонних і оптоволоконних кабельних ліній зв'язку та сигналізації; прокладання на дні річок та водоймищ; прокладання в гірських місцевостях; заміна зношених комунікацій на нові.
У статті проаналізовано вдосконалення конструкції кабелеукладачів з активними землерийними робочими органами (ЗРО), принцип дії яких заснований на безтраншейному способі, що мають обмежену швидкість робочого руху та відносну швидкість робочого органа, складність конструкції та низьку експлуатаційну надійність.
Посилання
Zukhba A. H., (1997). Perspektyvy pry-menenyia bestransheinykh y transheinykh tekhnolohyi ukladky lynyi sviazy v prochnykh hruntakh., Nr.51, 73-80 (in Rus-sian).
Kravets S. V., Nechydiuk A. A., Kosiak O. V., (2018). Mashyny dlia prokladannia pi-dzemnykh komunikatsii (naukovi osnovy stvorennia), 271 (in Ukrainian).
Kravets S. V., (1999). Gruntozakhysni ta enerhozberihaiuchi mashyny dlia prokladky pidzemnykh komunikatsii. RDTU, 277 (in Ukrainian).
Tkachuk V. F., Romanovskyi A. L., Kra-vets S. V., (1988). Tendentsyy razvytyia rabochykh orhanov bestransheinykh drenoukladchykov V. sh., no 16, 90-93. [in Russian]
Bondarenko O. V., (2014). Budivnytstvo ta montazh volokonno-optychnykh system peredachi. ONAZ im. O. S. Popova, 228 (in Ukrainian).
Vietrov Yu. O., Vlasov V. V., (1995). Mashyny dlia zemlianykh robit. Pryklady rozrakhunku. ISDO, 304. (in Ukrainian).
Baladynskyi V. L., Smyrnov V. N., Fo-myn A. V., (1999). Teoryia razrushenyia rabochykh sred. KHTUSyA, 230. (in Ukrain-ian)
Fomin A. V., Pelevin L. Ie., (2014). Zmenshennia oporiv gruntu zubu rozpush-nyka v rezhymi zahlyblennia robochoho orhana. Vestnyk kharkovskoho natsyonal-noho avtomobylno-dorozhnoho unyver-syteta, 66, 256-263. (in Ukrainian)
Zelenyn A. N., (1975). Mashyny dlia zem-lianykh rabot. Mashynostroenye, 424. (in Russian).
Kravets S. V., (2008). Teoriia ru-inuvannia robochykh seredovyshch. NUVHP, 124. (in Ukrainian).
Vetrov Yu. A., (1980). Mashyny dlia spetsyalnykh zemlianykh rabot. Vyshcha shkola, 192. (in Ukrainian).
Ushatskyi S. A., Sheiko Yu. P. & oth., (2007). Orhanizatsiia budivnytstva. Kondor, 521. [in Ukrainian]
Baladynskyi V. L., Sukach M. K., (1999). Podvodnye stroytelnye raboty. YSMO, 223. (in Russian).
Sait «Baza patentiv Ukrainy». Sposib dostupu: uapatents.com. (in Ukrainian).
DSTU 3575-97. Patentni doslidzhennia. Osnovni polozhennia ta poriadok proveden-nia. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.