Дослідження особливостей очищення дорожнього полотна в зимовий період
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm.2022.99.0301Ключові слова:
дорожнє полотно, плугово-щітковий, снігоочисники, сколювальне устаткування, гребінчастий ніжАнотація
Представлено результати дослідження очищення дорожнього полотна в зимовий період. Серед найбільш трудоємких є роботи із забезпечення прохідності та безпеки руху шляхів у зимовий період. На їх частку припадає значна частина витрат праці з догляду за дорогами. На сучасному етапі розвитку техніки, яка призначена для руйнувань сніговольодяних утворень можна зробити поділ пристроїв за декількома ознаками це ручні пристрої та інструменти, за принципом дії робочого органу на середовище – механічний, ультразвуковий, термічний та термодинамічний. Сніговий покрив обробляють реагентами, що попереджують ущільнення снігу колесами автотранспорту та зберігають його сипучі властивості, а потім у роботу включається, залежно від ширини дорожнього покриття однобічної смуги, кілька плугово-щіткових снігоочисників. Плугово-щіткові снігоочисники мають продуктивність 1500…7500 м3/год, роторні снігоочисники забезпечують продуктивність 500… 1375 т/год. Для видалення льоду найчастіше використовуються механічні робочі органи ударної дії, робочі елементи яких безпосередньо контактують з робочим середовищем. У загальному їх можна поділити за характером використовуваної енергії: вібраційні, скребкові, фрезерні, щіткові, комбіновані. Запропоноване обладнання для очищення доріг від льоду кріпиться до базової машини, його особливістю є те, що конструкція його сколювальних ножів дозволяє в процесі роботи не руйнувати дорожнє полотно.
Посилання
Baladinskyi V. L. (2001). Budivelna tekhnika: navchalnyi posibnyk. Kyiv, Lybid, 368.
Datsenko A. Y. (2005). Komunalnue mashynu y oborudovanye: Uch.pos. Moscow, Arkhytektura, 344.
Bilokon Ya. O., Okocha A. I. (2011). Spetsializovanyi rukhomyi sklad avtomobilnoho transportu. Kyiv, Ahrar Media Hrup, 249.
Harnets V. M., Bezukha A. V. (2010). Metodolohiia stvorennia mashyn: Navch. Posibnyk. Kyiv, Khai-Tek Pres, 376.
Klymeniuk O. V. (2006). Tekhnolohiia naukovoho doslidzhennia: Avtorskyi pidruchnyk. Kyiv–Nizhyn, Aspekt-Polihraf Publ., 308.
Rashkivskyi V. P. Balaka M. M. (2021). Vynakhidnytsko-poshukova robota u naukovii diialnosti ta mizhnarodne spivrobitnytstvo: metod. vkazivky do vykonannia indyvidualnoho zavdannia dlia zdobuvachiv vyshchoi osvity stupenia doktora filosofii spet-sialnosti 133 «Haluzeve mashynobuduvannia». Kyiv, KNUBA Publ., 44.
Flora V. D. (2005). Pryntsypy tekhnichnoi tvorchosti. Navch. Posibnyk. Zaporizhzhia, ZNTU Publ., 398.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Володимир Рашківський, Ігор Русан, Богдан Федишин, Антон Саух
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.