Аналіз динаміки навісного обладнання одноківшевого екскаватора при роботі зі змінним робочим обладнанням
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm.2022.99.0401Ключові слова:
динамічні навантаження, статичні навантаження, стійкість, рівновагаАнотація
Представлені результати аналітичного дослідження дії динамічних навантажень на обладнання одноківшевого екскаватора, виконано аналіз попередніх досліджень. Розглянута динамічна та статична стійкість проти перекидання. Описана доцільність використання адаптивної рухомої противаги для одноківшевих екскаваторів.
Посилання
Vetrov Y. A., Karkhov A. A., Kondra A. S., Stanevsky V. P. (1965). Machines for earthworks. K: Higher school, 462.
Baladinsky V., Harkavenko O., Kravets V., Rusan I., Fomin A. (2000). Machines for earthworks. Rivne, RDTU, 288.
Teteryatnik, O., Rashkivskyi, V. (2021). Differences in calculations of highspeed working bodies depending on the kinematics of their work processes. Mining, constructional, road and melioration machines, Nr98, 5–10. https://doi.org/10.32347/gbdmm2021.98.0101.
Sukharev E. A. (2012). Fundamentals of dynamics of lifting and transport and road construction machines. Educational manual. Rivne, NUVHP, 191.
Rashkivskyi V., Fedyshyn B. (2021). Analysis of the nature of chip formation when working with spatially oriented knives of dynamic action. Mining, constructional, road and melioration machines, Nr97, 57–61. https://doi.org/10.32347/gbdmm2021.97.0402
Goberman L. A. (1988). Fundamentals of theory, calculation and design of construction and road machines: Manual for technical schools, Mashinostoenie, 464.
Sukach, M., Lysak, S. (2016). Excavator working equipment for transverse digging Mining, constructional, road and melioration machines, Nr88, 71–77. http://gbdmm.knuba.edu.ua/article/view/216447.
Pelevin L. E., Rashkivskyi V. P., and Melnychenko B. M.. (2012). Odnokivshevy excavator, Patent of Ukraine, Kyiv.
Khmara L. A., Gene V. M., Laschenykh A. A., Yermilov A. B., Lazdon V. S., Shtepa V. L. (1978). Odnokivshevy excavator. Utility model patent, Dnipro 1978.
Sukach M.K. Gorbatjuk Je.V., Marchenko O.A. (2013). Syntez zemleryjnoi i dorozhnoi tehniky. Kyiv, Vyd-vo Lira-K, 376.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Олексій Проскурін
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.