Математична модель розподілу теплоти в абразивному крузі
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm.2022.100.0101Ключові слова:
абразивні армовані круги, різання, високоабразивні матеріали, температура, зв’язка, бічні поверхніАнотація
Собівартість абразивної різки в основному визначається зносостійкості абразивного круга, що складається з абразивного зерна, наповнювача, фенольного сполучного і склосітки. У зв'язку з тим, що в процесі різання в результаті підсумовування теплових імпульсів від ріжучих зерен, які перебувають на ріжучій кромці круга, виділяють значну кількість тепла, в зоні різання досягаються великі значення температури. Тим часом добре відомо, що фенольна сполучна володіє низькою теплостійкістю, вона руйнується при температурі 520-570 °К, тому характер теплових процесів, що протікають при абразивному різанні, визначає і температуру в крузі і, відповідно, швидкість його зносу. В ідеалі, звичайно, швидкість теплового руйнування зв'язки повинна корелювати зі швидкістю механічного руйнування абразивних зерен з тим, щоб різання здійснювалося лише гострими, неспрацьовану зернами, при цьому усуватися з ріжучої кромки повинні лише тупі зерна. Оскільки швидкість стирання абразивних зерен різна для різних оброблюваних матеріалів, то й характеристики зв'язуючих повинні бути в залежності від виду оброблюваного матеріалу, тобто необхідно створювати абразивні круги для різки різних матеріалів. На практиці ж випускаються абразивні круги без особливого урахування особливостей розрізає мого матеріалу, що в значній мірі пояснюється неясністю характеру теплових процесів в абразивних армованих кругах і технологічними складнощами, пов'язаними зі зміною теплофізичних властивостей кругів.
Посилання
Abrashkevych Y., Polishchuk A. (2013). Doslidzhennya vplyvu teplovykh protsesiv na robotozdatnist vidriznykh instrumentiv [Study of the influence of thermal processes on the performance of cutting tools]. Hirnychi, budivelni, dorozhni ta melioratyvni mashyny [Mining, Constructional, Road and Melioration Machines], No.81, 39-44
Abrashkevych Y., Pelevin L., Polishchuk A. (2013). Vidriznyy stanok z systemoyu slidkuvannya [Cutting machine with tracking system]. Patent of Ukraine No.80173.
Pelevin L., Prystailo M. (2012). Obhruntuvannya vyboru heometrychnykh ta dynamichnykh parametriv modelyuvannya rizannya hruntu nakonechnykom z konsollyu [Justification of the choice of geometric and dynamic parameters of soil cutting modeling with a tip with a console]. Tekhnika budivnytstva [Con-struction technology], No.28, 70-75.
Loveikin V.S., Nazarenko I.I., (1998). Onyshchenko O.H. Teoriya tekhnichnykh system: navchalnyi posibnyk [Theory of technical systems], Kyiv-Poltava, IZMN-PDTU Publ. [Institute of the content of teaching methods, Poltava State Technical University], 175.
Abrashkevych Y., Pelevin L., Polishchuk A. (2012). Sposib vyhotovlennya abrazyvnoho instrumentu [The method of manufacturing an abrasive tool]. Patent of Ukraine No.73906.
Polishchuk A. (2012). The mechanism of operation of abrasive reinforced wheels for cutting highly abrasive materials with uniaxial compressive strength up to 60 MPa. Modern information and innovative technologies in transport (MINTT-2012), Vol.2, 106-110.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Yuriy Abrashkevich, Mykola Prystaylo, Andriy Polishchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.