Огляд конструкцій конвеєрів для переміщення сипких матеріалів, порівняння і дослідження їх параметрів
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm.2024.103.0301Ключові слова:
сипкі матеріали, бетонозмішувальний цех, переміщення, технічні засоби, транспортне обладнання, конвеєри, швидкість, продуктивністьАнотація
Виробництво бетонних сумішей на ряду з їх використанням при виробництві будівельних матеріалів і конструкції є одним із ключових процесів у будівельній галузі при зведенні, відновленні і ремонті будівель і споруд. Через це потреба у створенні сучасних бетонозмішувальних установок, які будуть задовольняти вимогам мінімальної енергоємності і максимальної продуктивності виготовлення бетонної суміші є задачею актуальною. Вплив на заданий ритм виготовлення бетонної суміші чинять не тільки основні операції, до яких відноситься дозування компонентів суміші і їх змішування, а і обслуговуючі операції, а саме операції, які забезпечують вчасне переміщення складових бетонної суміші зі складів до основного технологічного устаткування. Для переміщення сипучих матеріалів, таких як щебінь та пісок, використовують конвеєри різних видів і конструкцій.
Для раціонального вибору подібного обладнання відповідно до характеристик вантажу, що підлягає перевезенню, потрібні знання видів конвеєрів, їх конструкцій і параметрів, розуміння на питаннях експлуатації і методів розрахунку параметрів.
Крім того варто приділяти увагу наступним параметрам: максимальна продуктивність транспортування вантажу, низькі витрати енергії на одиницю переміщеної продукції, низька металоємність конструкції.
У роботі здійснено огляд найбільш поширених конструкцій конвеєрів, які використовуються для переміщення сипучих матеріалів у бетонозмішувальних цехах, виконано аналіз недоліків і переваг конвеєрів, а також технічних параметрів, У результаті визначені переважаючі напрямки використання стрічкових і пластинчастих конвеєрів на будівельних підприємствах. Перевагами стрічкових конвеєрів, що сприяє їх широкому розповсюдженню є висока продуктивність, простота конструкції, надійність, безшумність у роботі, невелика питома витрата електроенергії.
При виборі конвеєра рекомендовано обирати обладнання з найбільшою продуктивністю і найменшою потужністю привідних двигунів, однак при цьому продуктивність має бути чітко ув’язана з іншим технологічним устаткуванням.
Посилання
Prefab monolithic construction of multi-story buildings. (2008). https://dom.ria.com/uk/ articles/sborno-monolitnoe-stroitelstvo-mnogo-etazhnykh-domov-242121.html
Rusan I. V., Garkavenko O. M., Volters O. Yu. (2007). Mechanisms and equipment of transport machines: Study guide. Kyiv: KNUCA Publ.
Kabakov A. M. (2014). Lifting transport machines and mechanization of loading and unloading and transport and storage works. Dniprodzerzhynsk: DDTU Publ.
Dorokchov M. Yu. (2020). Machines of continuous transport: Synopsis of lectures. Kramatorsk, DonDMA Publ.
Nazarenko I. I., Baranov O. Yu, Klymenko M. O. (2009). Machines for the production of building materials and structures: Study guide. Kyiv, KNUCA Publ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Oleksandr Diachenko, Maksym Delembovskyi, Kateryna Levchuk, Oleg Protyven
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.