Аналіз принципів формування робочого навантаження в силових приводах будівельної техніки та оснащення
DOI:
https://doi.org/10.32347/gbdmm.2024.103.0303Ключові слова:
навантаження, механізоване технологічне оснащення, будівельна техніка, продуктивність, оптимізаціяАнотація
Метою пропонованої статті є аналіз засад формування робочого навантаження на виконавчі органи будівельних машин і технологічного обладнання, що зумовлено необхідністю їх удосконалення з метою підвищення енергетичних і технологічних показників технологічних процесів. .Методика базується на пошуковому, дослідницькому та творчому підходах. Використовувалися методи аналізу розробки, патентного пошуку, синтезу технічних рішень, імітаційного моделювання. Наукова новизна. Дослідження різних підходів до забезпечення реалізації робочих рухів виконавчих органів будівельних машин і механізованого технологічного обладнання, аналіз технічних рішень дозволили обґрунтувати напрямки розвитку приводів будівельних машин для забезпечення необхідних закономірностей руху виконавчих елементів. Авторами запропоновано конструктивні рішення синтетичних приводів будівельних машин і обладнання, запропоновано енергозберігаючі підходи, спрямовані на зниження енергоспоживання. Результати досліджень. У статті розглядаються важливі питання аналізу формування навантажень на виконавчі органи будівельних машин і обладнання. Представлено синтезовані конструктивні рішення, отримані в ході патентних досліджень, аналізу сучасних технічних рішень, раціонального технічного проектування та експертної оцінки. Запропоновано технічне рішення, що забезпечує реалізацію адаптивної подачі в гідроприводі, яке може бути використано при модернізації існуючих приводів будівельних машин і рухомих частин механізованого технологічного обладнання.
Посилання
Livinskyi A., Yesipenko A. and others. (2012). Construction technology (assembly and mechanical assembly work). - (in Ukrainіаn).
Pelevin L., Rashkivskyi V. (2011). Structural synthesis of hydro and pneumatic systems. (in Ukrainian).
Livinskyi A., Yesipenko A. and others. (2012). Construction machinery. (in Ukrainіаn).
Garnets V., Shalenko V., Maslyuk A. (2018). Methodology of creating machines. Practical work and tasks for the course work: teaching manual. 100. (in Ukrainian).
Pelevin L. and others. (2016). Synthesis of robotic systems in mechanical engineering (in Ukrainian).
Pelevin L. E., Rashkivskyi V. P. (2012). Controlled hydraulic system. Patent of Ukraine No. 52005 A. Byul. No. 12, 16.12.2002. (in Ukrainian).
Tonkacheev G, Rashkivskyi V. (2014). Vertically moveable formwork Patent of Ukraine No. 94543. Byul. No. 22, 25.11.2014. (in Ukrainian).
Tonkacheiev H., Ignatenko O., Rashkivskyi V., Dubovyk I., Tryhub A., Sobko Yu. (2024). Development of the technology of crane-less lifting of long-span reinforced concrete and metal coatings. AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research (14/01-XL.), 271–275. https://doi.org/10.33543/j.140140.271275
Rashkivskyi V., Dubovyk I., Zaiets Yu. (2023). Development of an information model of the mechanized construction process of vertical constructions. Mining, construction, road and reclamation machines, (101), 36–43. https://doi.org/10.32347/gbdmm.2023.101.0303
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Alla Yesipenko, Volodymyr Rashkivskyi, Yuri Zaiets
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Право авторства належить авторам статей. Невиключні права на першу публікацію матеріалів статті автори передають редакції журналу «Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини» на умовах угоди з авторами згідно ліцензії Creative Commons CC BY 4.0. При цьому авторри мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Запозичення матеріалів повністю або частково можливе з посиланням на вихідні дані журналу з обов'язковою вказівкою правовласника та імен авторів статей. При створенні на основі опублікованих у журналі статей нових матеріалів, цитуванні або перекладі фрагментів статей з метою їхнього цитування необхідно посилатися на першоджерела з дотриманням правил цитування.
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- автори зберігають за собою авторські права на роботу та передають журналу право першої публікації разом із роботою, одночасно ліцензуючи її на умовах Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим поширювати цю роботу з обов'язковим зазначенням авторства цієї роботи та посиланням на оригінальну публікацію у цьому журналі.
- автори зберігають за собою право укладати окремі додаткові контрактні угоди на неексклюзивне розповсюдження версії роботи, опублікованої в цьому журналі (наприклад, розмістити її в університетському сховищі або опублікувати її в книзі), з посиланням на оригінальну публікацію в цьому журналі.
- авторам дозволяється розміщувати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в університетському сховищі або на їхньому персональному веб-сайті) до і під час процесу розгляду її даним журналом, оскільки це може призвести до продуктивного обговорення, а також до більшої кількості посилань на дану опубліковану роботу (Дивися The Effect of Open Access).
Дозвіл на повторне використання визначається наступною користувальницькою ліцензією:
- Creative Commons Attribution (CC BY 4.0): дає можливість іншим поширювати і копіювати статтю, створювати уривки, реферати та інші виправлені версії, адаптації або похідні роботи зі статті (наприклад, переклад) для включення в колективну роботу (наприклад, монографію), для пошуку тексту або даних в статті, навіть в комерційних цілях, за умови, що вони вказують автора (ів), не змінюють статтю в такий спосіб, щоб завдати шкоди честі або репутації автора.